پرداخت دریافت انتظامی کرمانشاه انسداد حلقه

پرداخت: دریافت انتظامی کرمانشاه انسداد حلقه چاه غیر مجاز هرسین

گت بلاگز سیاسی هجوم جبهه‌النصره به المنشیة درعا درهم شکست ، پایین کشیدن سرکرده سعودی داعش از منبر مسجدی در ادلب

خبرهای رسیده از حومه شرقی حلب بیانگر پیشروی‌های گسترده ارتش سوریه در این ناحیه و وارد شدن خسارات سنگین به نروریست‌های داعش هست.

هجوم جبهه‌النصره به المنشیة درعا درهم شکست ، پایین کشیدن سرکرده سعودی داعش از منبر مسجدی در ادلب

به گزارش خبرنگار سیاست خارجی گروه سیاسی گروه تحریریه سایت جوان، خبرهای رسیده از حومه شرقی حلب بیانگر پیشروی های گسترده ارتش سوریه در این ناحیه و وارد شدن خسارات سنگین به نروریست های داعش هست.

*استقرار امنیت و ثبات در «مسکنة» شهر حلب


عبارات مهم : سوریه

وزارت دفاع سوریه در بیانیه ای اعلام کرد: یکی از یگان های مسلح ارتش با تعقیب عنصرهای تکفیری داعش توانست پیشروی های خود را به حومه شرقی حلب رسانده و امنیت و ثبات را به منطقه راهبردی «مسکنة» و شماری از شهرهای واقع در این ناحیه بازگرداند.
این شهرها که منافع مهمی در عرصه میدانی به شمار می روند عبارتند از: المسمومة، العزيزية، رده كبيرة، الإذاعة، ایستگاه های دوم و سوم تصفیه آب.
به نقل از اعلام الحربي؛ تروریست های داعش در این حملات خسارات فراوانی در عرصه نفراتی و تجهیزاتی مجبور شدند و در ادامه یگان های مهندسی به خنثی کردن بمب های دست ساز و مین روبی از خیابان ها و محیط شهرها و روستاهای آزادسازی شده است پرداختند.
نیروهای سوری در ادامه موفق شدند ژنراتور برق بزرگ ایستگاه تصفیه آب الخفسة را به این مکان بازگردانند.

*پایین کشیدن سرکرده سعودی داعش از منبر مسجد و اخراج وی از شهرک «جرجناز» ادلب/ آزادسازی 22 شهرک از حومه شرقی حلبتلویزیون سوریه اعلام کرد: مقامات مسئول سوری، قطعات تاریخی و باستانی را که از موزه تدمر به دزدی رفته بود، در محله الوعر حمص کشف کردند.
مرکز هماهنگی تروریست های مسلح اعلام کرد: اهالی شهرک «جرجناز» در نزدیکی شهر جنوبی ادلب، مانع از اوج رفتن عبدالله المحیسنی، تروریست تکفیری سعودی الاصل از منبر مسجد جهت خطبه نماز جمعه شده است و این سرکرده تکفیری را از شهرک جرجناز بیرون انداختند.
به دنبال حملات موشکی گروه های تروریستی به شمال محله «الخط» و ساختمان حکومتی در درعا، سه شهروند سوری زخمی شدند.
به علاوه تروریست ها با شلیک موشک و عملیات تک تیراندازان خود، شماری از شهروندان شهر درعا را نشانه قرار دادند.
اما بعد از حمله موشکی تروریست های تکفیری به محله سجنة، یکی از یگان های ارتش سوریه نیز در پاسخ به این حملات، مقر تجمع عنصرهای تروریستی را در شهر درعا نشانه قرار دادند.
منابع نظامی اعلام کردند که ارتش سوریه ضمن به هلاکت رساندن شماری از عنصرهای داعش، تسلط خود را بر بخشی از شمال شرقی و میانی رشته کوه های الطویحینة در شرق محور خناصر- اثریا در نزدیکی شهر جنوب شرقی حلب تثبیت کرد.
شماری از نیروهای ارتش سوریه با تعقیب و بیرون راندن عنصرهای تروریستی داعش در نزدیکی شهر شرقی حلب، موفق به بازپس گیری 22 شهرک و زمین کشاورزی شدند.
اما اسامی مناطقی که نیروهای سوری توانستند از شر تروریست ها آزاد کنند، به شرح زیر است: العيسلان، الفخة، خربة الفخة، المزة الشمالية، مدينة الغار، جب الحمام، صوامع حبوب مسكنة، العاجوزية، الرمضانية، المسعودية، المحمودية، جديعة كبيرة، جديعة صغيرة، الحمرا، النعيمية، الفيصلية، الموانية، الكالطة، أم رجل، أم حجرة، الطيبة، رسم الغزال.
در این عملیات علاوه بر هلاکت یافتن شمار زیادی از عنصرهای داعش و زخمی شدن صدها تن از آنان، 101 وسیله حمل و نقل، 4 دستگاه تانک، 2 زره پوش جنگی BMB، 7 عدد دوش پرتاب توپ و خمپاره و 12 پایگاه فرماندهی تروریست ها منهدم شد.

*هجوم جبهه النصره به المنشیة درعا درهم شکستنقشه اوج اوضاع پیشروی نیروهای ارتش سوریه را بعد از بیرون راندن داعش و تسلط بر تعدادی از روستاها و مزارع کشاورزی در نزدیکی شهر شرقی حلب نشان می دهد.
نیروهای سوری هجوم وحشیانه تروریست های جبهه النصره را به سمت شرقی محله المنشیة در شهر درعا ناکام گذاشته و ضمن کشته و زخمی کردن شمار متعددی از عنصرهای تروریستی، دو دستگاه تانک و 3 پرتاب کننده موشک تکفیری ها را منهدم کردند.

*آتش سنگین ارتش سوریه روی مقر داعش در «البرغوثیة»وزارت دفاع سوریه در بیانیه ای اعلام کرد: به دنبال حمله توپخانه ای و آتش سنگین مسلسل نیروهای سوری علیه پایگاه ها و مقر تحرکات تروریست های داعش در روستای «البرغوثیة» در نزدیکی شهر شرقی سلمیة، 15 نفر از عنصرهای تکفیری به هلاکت رسیدند.
اما از دمشق و حومه آن خبر می رسد که با ادامه درگیری های میان تروریست های هیئة تحریرالشام و عنصرهای داعش در میدان ابوحشیش منطقه «مخیم الیرموک» در جنوب شهر، شماری از عنصرهای داعش به هلاکت رسیده و چندین تن دیگر از آنان زخمی شدند.
تروریست های جیش الاسلام در اقدامی، محصولات کشاورزی مزارع الاشعری را در غوطه شرقی دمشق به آتش کشیدند.

*عملیات گسترده جنگنده های سوری در جنوب شهر دیرالزورمرکز هماهنگی تروریست های مسلح اعلام کرد که درپی انفجار دو بمب دست ساز در بزرگراه مواصلاتی بین شهرک های کفرشمس و عقربا در نزدیکی شهر شمالی درعا، 13 نفر از عنصرهای وابسته به تروریست های جیش الحر به هلاکت رسیدند.
گفتنی است که بزرگراه مذکور تحت تسلط تروریست های مسلح قرار دارد.
نیروی هوایی ارتش سوریه با انجام حملاتی، مواضع و نقاط تقسیم نیروی تروریست های داعش را در مناطق المقابر، تلة علوش، تپه 17 و محور لواء التامین در جنوب شهر دیرالزور نشانه قرار داد که در این عملیات، خسارات قابل توجهی به عنصرهای داعش وارد شد.
انجام عملیات های گسترده در نزدیکی شهر شرقی حلب، روند کارها اخیر ارتش سوریه و یگان های مقاومت در مقابله با گروه های تروریستی هست.

تسلط نیروهای سوری بر ایستگاه پمپاژ و تصفیه آب شهر الخفسة در نزدیکی شهر شرقی حلب، از دیگر دستاوردهای این روزهای نیروهای مقاومت در رویارویی با تکفیری هاست؛ آیا که با اشغال حلب و حومه آن، تروریست ها همواره با قطع آب به روی شهروندان سوری، از این مقوله به عنوان اهرم فشاری جهت درهم شکستن مقاومت مردمی استفاده می کردند.
گزارش از: وحید امیدی موحد
انتهای پیام/

واژه های کلیدی: سوریه | نزدیکی | تروریست | تروریستی | تروریست ها | تروریست های داعش | تروریست های جبهه النصره | داعش

هجوم جبهه‌النصره به المنشیة درعا درهم شکست ، پایین کشیدن سرکرده سعودی داعش از منبر مسجدی در ادلب

هجوم جبهه‌النصره به المنشیة درعا درهم شکست ، پایین کشیدن سرکرده سعودی داعش از منبر مسجدی در ادلب

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog