پرداخت دریافت انتظامی کرمانشاه انسداد حلقه

پرداخت: دریافت انتظامی کرمانشاه انسداد حلقه چاه غیر مجاز هرسین

گت بلاگز علمی پزشکی اینفوگرافیک + علائم افسردگی در سالمندان

افسردگی بالینی در سالمندان شیوع دارد که نباید تصور کرد بروز این عارضه در دوران سالمندی طبیعی هست.

اینفوگرافیک + علائم افسردگی در سالمندان

به گزارشخبرنگار حوزه کلینیکگروه علمی پزشکی کلوب خبرنگاران؛ افسردگی در سنین سالمندی، معمولا با امراض یا ناتوانی های دیگری همراه هست. به علاوه افراد مسن با از دست دادن حمایت اجتماعی به علت فوت همسر یا خواهر و برادر، بازنشستگی و عوض کردن مکان زندگی، مواجه هستند.

به علت تغییرات شرایط زندگی فرد سالمند و این حقیقت که کندتر شدن آنها عادی تلقی می شود، پزشکان و اعضای خانواده سالمند ممکن است متوجه بروز افسردگی در آنها نشوند و انجام درمان های موثر جهت معالجه افسردگی ارزش به تاخیر بیفتد. گاهی فرد سالمند مجبور می شود با علایمی کنار بیاید که ممکن است به آسانی قابل برطرف شدن باشند.

افسردگی در سالمندان نسبت به سنین پایین تر، مدت طولاتری ادامه می یابد و خطر بروز بیماری های قلبی را در آن ها ۲ برابر می کند و احتمال خطر فوت ناشی از امراض را زیاد کردن می دهد.

اینفوگرافیک + علائم افسردگی در سالمندان

در عین حال، افسردگی توانایی سالمند را جهت بازتوانی بعد از درمان امراض کم کردن می دهد. بررسی ها روی سالمندان مبتلا به بیماری های جسمی در آسایشگاه ها نشان داده است که دچار بودن آنها به افسردگی، به طور قابل توجهی خطر فوت ناشی از مبتلا شدن به امراض را افرایش می دهد.

این بیماری همچنین احتمال خطر فوت به دنبال حمله قلبی را اوج می برد. با توجه به این دلایل، اگر در خانواده تان فرد سالمندی وجود دارد، حتی اگر افسردگی او خفیف هست، ترتیبی دهید که بیماری وی ارزیابی و درمان شود، لیکن افسردگی در سالمندان با احتمال بیشتری ممکن است به خودکشی منجر شود.

در صورت مشاهده تصویر زیر هریک از علائم را در پدر و مادر خود دیدید با دکتر در میان بگذارید:

افسردگی بالینی در سالمندان شیوع دارد که نباید تصور کرد بروز این عارضه در دوران سالمندی طبیعی هست.

انتهای خبر/

عبارات مهم : زندگی

واژه های کلیدی: زندگی | سالمند | بیماری | سالمند | افسردگی | افسردگی | خانواده | مبتلا شدن | سالمندان

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog